E-ticaret Siteleri İçin SEO Çalışması

Google ve diğer arama motorlarında organik olarak ziyaretçiyi e-ticaret sitenize çekmek için aşağıdaki maddelere özen göstererek sıralamada daha iyi konuma gelebilirsiniz.

SSL Güvenlik Sertifikası HTTPS Protokolü

E-ticaret sitenizde temel olarak https protokolü kullanmanız şartdır. Google bu konuda çok hassas olmasının yanı sıra bu SSL Sertifikası E-ticaret için zaten zorunludur kredi kartı ödeme alıyorsanız bu zorunludur. Kobidirekt müşterisiyseniz bu yazıya dikkat etmenize gerek yoktur varsayılan olarak https protokolünü kullanmaktayız.

Ürün ve Kategorilerinize Detay Girin

E-ticaret sitenize eklediğiniz ürünleri ve kategorileri en detaylı şekilde açıklayın hem google hem müşterilerinizin ürünün detayını ister. Ek olarak Meta Başlık ve Meta Açıklama gibi alanları da eksiksiz ve doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. E-ticaret yazılımımız da akıllı seo aracını kullanarak otomatik olarak bu verileri doldurmasınızı sağlayabilirsiniz.

Blog Sayfasını Kullanın

Yönetim Panelimizde bulunan sayfa yönetimi > blog kısmından sitenize ürünlerinizi tanıtan, içeriklerinizi kampanyalarınızı ürünlerinizin kullanım kılavuzları gibi içerikleri paylaşın bu sayede siteniz hem güncel olacaktır hem de makalelerinizin arama motorlarında çıkma oranını yükseltecektir. Çünkü google ve diğer arama motorlarının en sevdiği şey yazılardır.

Backlink Çalışması Yapın

Backlink nedir ?

Backlink, bir internet sitesinin başka bir siteye vermiş olduğu, herhangi bir sayfasında banner veya metin bağlantısı bulunması durumunda PageRank değerinin yükselmesini sağlayan bir sistem. Örnek olarak facebook da sitenizi paylaşmak dahi backlinkdir.

Rakip Analizi

Rakiplerinizin seo çalışmalarını ve aldığı backlinkleri araştırın ve aynı sayfalardan sizde backlink almaya çalışın ama burada dikkat etmeniz gereken rakibinizin sektörünüz ile ilgili doğru backlinklerini almanız yanlış alınan backlink zarar verebilir.

Sosyal Medya Hesaplarını Kullanın

E-ticaret siteniz için sosyal medya hesapları açın facebook, twitter, instagram gibi ve buralardan düzenli olarak kategori ve ürünlerinizi linklerini paylaşın.

Youtube Kanalı Açın

Eğer ürünlerinizi videolar ile tanıtma şansınız var ise youtube dan kanal açıp videolarınızı yükleyin ve video açıklama kısmına ürününüzün linkini yapıştırın hem youtube üzerinden trafik sağlayabilirsiniz hem de backlink ile sitenizin arama sonuçlarındaki yerini iyileştirebilirsiniz.

Hızlı Açılan Sayfalar

Sitenizin hızlı çalışması gerekir hem müşteriler yavaş siteyi sevmez hem de arama motorları bunun için görsellerinizi sıkıştırın ve yönetim panelimizde bulunan seo > performans ayarları kısmından önbelleklemeyi açabilirsiniz bu sayede sayfa hızınız 2 ile 3 kat daha hızlı hale gelecektir.

Arama Motoru Optimizasyonu ile ilgili tüm özelliklerimizi https://www.kobidirekt.com/e-ticaret-arama-motoru-optimizasyonu/ sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Ücretsiz Demo

E-ticaret Yönetim Panelimizi Ücretsiz İncelemek İçin Aşağıdaki Formu Lütfen Eksiksiz Doldurunuz.
    E-ticaretE-ihracatC2C Pazaryeri