E-ticaret Sitenizin Ziyaretçilerin Çıkma Sebepleri

Yavaş E-ticaret Sitesi

Günümüzde bu hepimiz için geçerli yavaş olan hiç bir şeye katlanamıyoruz. Ziyaretçileriniz içinde bu geçerlidir sayfa geçişlerinde çok beklemeyi kimse istemez bunun için e-ticaret sitenizin en hızlı şekilde açılması gerekir aksi taktirde müşterileriniz sitenizin yavaşlığından doları alternatif başka e-ticaret sitelerine gideceklerdir.

Kargo Ücreti

Müşterileriniz beğendiği ürünleri sepete ekledi ve satın alma sayfasına gitti ama bir anda karşısına yüksek tutarda kargo ücreti çıktığında sitenizin kapatma ihtimali %70 bundan dolayı müşterilerinize belirli tutardan sonra ücretsiz kargoya teşvik edebilir veya minimum ücret ile kargo fiyatı istemeniz gerekir.

Ödeme Sayfası Zorluğu

E-ticaret sitenizin ödeme sayfası sade ve anlaşılır olması gerekir eğer fazla form alanları ve zor bir ödeme sayfası olur ise müşterinizi bu durum rahatsız edecek ve sepeti terketme ihtimalini yükselticektir. en iyi ihtimal ile sizi arayıp yardım isteyecektir. Bunun için gerekmeyen form alanlarından kaçınmanızı öneririz.

Misarif Alışveriş Özelliğinin Olmaması

Her müşteri üye olmak istemez bir an önce istediği ürünün alıp sayfanızdan çıkmak isteyebilir bunun için misafir alışveriş özelliğinizin e-ticaret alt yapınızda olması gerekir.

E-ticaret Sitenizin Anlaşılır Olması Gerekir

Eğer e-ticaret siteniz karışık ve kolay bir şekilde müşteri aradığı ürünü bulamaz ise buda ziyaretçi kaybına sebep olabilir bunun için aşağıdaki maddelere özen gösterebilirsiniz.

  • Anlaşılır Ana Menü ile müşterilerinizin aradığı kategorileri kolay bulmasını sağlayın.
  • Sade ve Güzel Ürün Görselleri ile müşteriniz görselden aradığı ürünü direkt bulabilmeli
  • Ürün detayları açıklayıcı olmalı müşterinizin aklında soru işaretleri kalmamalı
  • Breadcrumb Özelliği Olması gerekir e-ticaret sitenizde bu sayede müşterileriniz hangi sayfadan geldiğini görebilir ve bir önceki gezdiği sayfalara kolayca geri dönebilir.
  • Ürün Filtreleri Kullanın bu sayede müşteri kategori sayfasında aradığı renk, beden gibi filtrelemeler yaparak aradığı ürünü daha kolay bulup satın alabilir.

Sonuç

Eğer bu yukardaki konulara takılmadan e-ticaret sitesi kurmak veya daha güçlü bir e-ticaret yazılımı kullanmak istiyorsanız e-ticaret paketleri veya E-ihracat Paketleri sayfamıza bakarak kolayca e-ticaret sitenizi kurabilirsiniz.

Ücretsiz Demo

E-ticaret Yönetim Panelimizi Ücretsiz İncelemek İçin Aşağıdaki Formu Lütfen Eksiksiz Doldurunuz.
    E-ticaretE-ihracatC2C Pazaryeri