E-ticaret de başarılı olmak için yapılması gerekenler

E-ticaret de başarılı olmak için yapmanız ve dikkat etmeniz gerekenler konular bu makalemizde yer almaktadır.

Güçlü E-ticaret Alt Yapısı

Anlatılan konuların çoğunu yapabilmeniz için güçlü bir e-ticaret yazılımınızın olması gerekir. Bunun için gelişmiş
e-ticaret paketleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Ürün Eklerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

E-ticaret sitenize ürün eklerken direkt ürün adı, fiyatı ve resmini ekleyip yüklemeniz yanlış olacaktır ürünün elinizdeki tüm detaylarıyla eklemeniz gerekir müşterileriniz ürünü incelerken aklına soru işareti kalmaması gerekir eğer ürününüzün detay görselleri var ise onları yükleyiniz. Eğer videosu bulunuyor veya çekme imkanınız var ise bunu youtube yükleyip daha sonra ürününüzün açıklama kısmına ekleyebilirsiniz. Ek olarak müşterileriniz uzun yazıları okumak istemeyebilir bunun için üründe bulunan özel ve kelimeleri bold veya italik yapabilirsiniz. Bu sayede ziyaretçinin gözü vurgulanan kelimelere denk gelecektir.

SEO İçeriklerine Dikkat Edin

Ürün, kategori veya sayfa eklerken meta başlık, meta açıklama, h1 gibi etiketlere dikkat ediniz bu sayede arama motorları sayfanız ile ilgili daha iyi bilgi alacak ve bu sayede arama sonuçlarında daha iyi seviyelere girme ihtimaliniz olacaktır.

Sitenizin Tasarımına Dikkat Edin

E-ticaret sitenizin tasarımı firmanıza ve sattığınız ürünlere uygun şekilde olması gerekir. Müşterilerinizin sitenizi ziyaret ettiklerinde aradığı ürünü kolayca bulabilmesi ve sade şık arayüzler seçmeniz önerilmektedir. e-ticaret temaları sayfamızdan 87 adet e-ticaret temasından birini seçebilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarınızı Yönetin

Sosyal medya günümüzde herkesin günde ortalama 2 saat ve üzeri vakit geçirdiği platformlardır ziyaretçiler eğlence vb konular için girse dahi instagram ve facebook üzerinden çok yüksek cirolar ile satış yapan müşterilerimiz bulunmaktadır. Bunun için sosyal medya hesaplarınıza düzenli olarak içerikler girip ve doğru #hastagler ekleyerek paylaşımlar yapabilirsiniz ayrıca instagramshop ve facebook mağaza entegrasyonlarımızı kullanarak ürünlerinizi sosyal medya hesaplarınıza yükleyebilirsiniz.

Blog Sayfanızı Yönetin

E-ticaret yazılımımızda bulunan blog modülünü kullanarak düzenli olarak ürünlerini anlatan makaleler ekleyebilirsiniz bu makaleler arama motorları tarafından ekstra olarak sevilmektedir her eklediğiniz makaleye uygun olan ürünlerinize bağlayarak müşterileriniz makaleyi okuduk dan sonra ilgili ürünlere erişebilir.

Reklam Yapın

E-ticaret sitenizi google ve sosyal medya reklamları ile destekleyin. Çok fazla e-ticaret sitesi bulunmaktadır bu sitelerin önüne geçebilmek ve keşfedilmek arama motorları ve sosyal medya hesaplarınız üzerinden reklam verin.

Fiyat Araştırması Yapın

Eğer ürünlerinizin fiyatları diğer e-ticaret yapanlardan çok fazla yüksek olur ise müşteri doğal olarak sizin yerinize o firmayı seçecektir bu hem kendi e-ticaret siteniz için hem de pazaryerlerinde bulunan mağazalarınız için geçerlidir. Bunun için ara ara ürünlerinizi başka e-ticaret sitelerinin ne fiyat üzerinden sattıklarını takip edebilirsiniz.

Müşterileriniz İle İletişime Geçin

Müşterilerinize düzenli olarak kampanya mailleri ve sms göndererek müşterilerinizin hem sizi hatırlamasını hem de fırsat ve indirimleriniz den yararlanmasını sağlayabilirsiniz. ve Ayrıca müşterileriniz sizinle kolay iletişime geçmesi için whatsapp hattı ve canlı destek uygulamalarını e-ticaret sitenizde aktif edebilirsiniz.

Düzenli Olarak Kampanya veya Promosyonlar Yapın

Müşteriler sitenizde düzenli olarak kampanya ve fırsat görür ise eğer sizi favorilerine ekleyecektir çünkü bir sonraki kampanyalarınızı görmek için tekrar sitenize gelecektir bunun için düzenli olarak belirli ürünlerde veya sepet de indirimler yapabilirsiniz.

Ücretsiz Demo

E-ticaret Yönetim Panelimizi Ücretsiz İncelemek İçin Aşağıdaki Formu Lütfen Eksiksiz Doldurunuz.
    E-ticaretE-ihracatC2C Pazaryeri