Sık Sorulan Sorular

Müşterilerimiz Tarafından En Çok Sorulan Sorular.

1. Destek Sisteminiz Nasıl Çalışmaktadır ?

Sattığımız her e-ticaret paketinin devamlı olarak arkasında durmaktayız. Destek taleplerinizi mail veya bizi arayarak ilete bilirsiniz. mail: destek@kobidirekt.com Tel: 0212 258 54 72

2. Kendi Sunucumda Kullanabilirmiyim ?

Sadece Plus Paketi Haricinde Tüm Paketler domain üzerine lisanslanarak Kendi Sunucunuz da ömür boyu kullanabilirsiniz linux ve minimum php 7.3 desteklemesi gerekmektedir.

3. Yeni Güncellemeler yapıyormusunuz ?

Gelişen teknoloji ve yasalardan dolayı yazılımımız ve suncu alt yapımız sürekli olarak güncellenmektedir ve bunları ücretsiz olarak tüm müşterilerimize sunmaktayız.

4. Sunucularınız Nerede ?

Tüm sunucularımız Türkiye’nin en iyi veri merkezi altyapısına sahip ve Türkiye’nin tek Tier 3 sertifikasına sahip olan Türk Telekom Gayrettepe İstanbul veri merkezinde barındırılmaktadır. Web siteleriniz, Türkiye ADSL ve Fiber internet ağının merkezinde bulunması nedeniyle en hızlı internet erişimine sahip olur. Sunucu Alanında çözüm ortağımız Turhost’dur.

5. Sitem Ne zaman yayında olur ?

Sipariş verdiğiniz den itibaren 24 saat içerisinde siteniz eksiksiz olarak kurulup teslim edilir.

6. Siteleriniz Mobil Cihazlar ile uyumlumu ?

Tüm e-ticaret paketlerimizde bulunan tasarımların hepsi responsive tasarımdır. Bu sayede tüm mobil cihazlarda (tablet, telefon vb.) cihazlarda sorunsuz olarak ekrana sığacak şekilde ayarlanmaktadır.

7. Sitemin Yedeklerini Kim Alıyor ?

Sitenizin yedeklerinizi periyodik olarak 3 gün de bir biz otomatik olarak almaktayız dilerseniz sizde ekstra olarak ftp erişimi ile alabilirsiniz.

8. Sitede kredi kartı güvenliği nasıl sağlanıyor ?

Tüm e-ticaret paketlerimizde alpha 256bit Güvenlik sertifikası kurulup teslim edilmektedir.

9. E-ticaret Paketinizi Kredi Kartına Taksit İle Alabilirmiyim ?

Evet Ödeme Sayfasında Kredi Kartı Seçeneğine Tıklamanız Yeterli Olacaktır.

10. Bankalardan sanal pos nasıl alırım ?

Bankalardan sanal pos alabilmeniz için vergi levhanızın olması gerekmektedir. Vergi levhası için limited şirketi veya şahıs firması kura bilirsiniz.

11. Sisteminiz Farklı para birimlerini destekliyormu ?

E-ihracat veya C2C E-ticaret Paketlerimiz’den Birini Kullanıyorsanız Evet Tüm Parabirimlerini müşterilerinize sunabilir ve ödeme alabilirsiniz.

12. Sms Entegrasyonu nasıl çalışır ?

Müşterileriniz sipariş verdiğinde, ve sipariş durumunu değiştirdiğiniz de müşteriye otomatik olarak sms ile mesaj gönderir. Mesaj içeriklerini dilerdiğiniz gibi özelleştire bilirsiniz. Not bu hizmet den yararlana bilmeniz için kontör yüklemeniz gerekmektedir.

13. Ftp Erişimi Varmı ?

Evet ftp aracılığı ile tüm dosyalarınıza hiç bir kısıtlama olmaksızın erişebilirsiniz.

14. Google ile tam uyumlu mudur?

Google ve Diğer Arama Motorlarından En Yüksek Performansı Alması İçin Özel Tasarım ve Kod Yapısına Sahiptir. Google Hız Testinde Yüksek Sınıflandırılan puanı alma garantilidir.

15. Entegrasyon Kurulumları Kimin Tarafından Yapılıyor ?

Payu, ipara, iyzico, paypal, sanal pos gibi entegrasyonları admin paneliniz üzerinden yapa bileceğiniz gibi dilerseniz bilgileri bize gönderip kurulmasını sağlaya bilirsiniz.

16. Toplu olarak ürünleri güncelleye bilirmiyim ?

Yönetim Paneli Üzerinden Toplu Kategori veya Marka Bazlı Olarak Ürün Fiyatları, Kampanyalar, İndirimler, Ürün Varyantları, Ürün Özelliklerini vb bir çok bilgiyi Güncelleyebilirsiniz.

17. Farklı Kullanıcı oluştura bilirmiyim ?

Evet yönetim paneliniz için dilediğiniz kadar kullanıcı ve özel yetkilendirme ayarlarını yapa bilirsiniz.

18. Kargo takip modülünde hangi kargo şirketleri desteklenmektedir ?

Mng, yurtiçi, ups, sürat, aras, ptt, dhl kargo firmaları ile entegre olarak gelmektedir eğer farklı bir kargo şirketi ile çalışıyorsanız ücretsiz olarak entegre edilebilir.

19. Tasarımları nasıl düzenlerim ?

Tasarımlarınızı düzenlemek için hiç bir kod bilgisine ihtiyacınız yok admin paneliniz üzerinden renk, genişlik, arkaplan, yazı fontu vb bir çok özelleştirmeleri yapa bilirsiniz. Dilerseniz Yapmak İstediğiniz Düzenlemeyi Bize Tarif Ederseniz Ücretsiz Olarak Yapabilmekteyiz.

20. İade Yapabilirmiyim

E-ticaret Sistemimiz açık kaynak olarak verilmektedir yani sistemi ömür boyu kullanılabilir yapıdadır bundan dolayı iade yapılamamaktadır.

21. Yazılım dili nedir ?

PHP ve MVC Yapısı ile çalışan opencart e-ticaret yazılımı geliştirilerek hazırlanmıştır.

22. Copyright Yazısını Kaldırabilirmiyim ?

Copyright kısmında bulunan kobidirekt e-ticaret yazılımı ile yapılmıştır yazısının kaldırılması sadece mega paketler’de geçerlidir diğer e-ticaret paketlerimizde sadece ek ücret karşılığında olabilmektedir.

Aklınıza Takılan Tüm Sorular İçin Biz Buradayız.

Bizi Arayın

Tüm Sorularınız İçin Bize 0212 258 54 72 Arayarak Sorabilirsiniz

Bize Yazın

Her Türlü Bilgi İçin Bize info@kobidirekt.com'dan mail atarak sorabilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim Formumuzu Kullanarak Bize Aklınıza Takılan Tüm Soruları Sorabilirsiniz.