E-Ticaret Sitenin Fiziksel Mağazalara Göre Avantajları

E-Ticaret sitelerin fiziksel mağazalara kıyasla çeşitli avantajları bulunmaktadır. Bu avantajlardan bazıları:

Zaman: Gündelik hayatta sürekli koşturma ve yetişme çabası ile kendilerine ayırabildikleri kısıtlı vakitleri bulunan insanların, basit bir giyim alışverişi için bile trafiğe girmek, AVM gezmek, kıyafet denemek ve uzun kasa kuyrukları beklemek gibi işlere de sabırları bulunmamaktadır. İşten eve dönerken, televizyon seyrederken ya da bir öğle arası molasında bile tüm bu süreci %90 oranında kısaltarak tek tıkla halledebilmesi mümkün kılınmıştır. E-Ticaret sitelerinin en büyük avantajı zamandan tasarruftur.

İkame Ürün/Hizmet Arama Kolaylığı: Fiziksel mağazaların birine girip bir diğerinden çıkarak yapılacak fiyat, performans, özellik kıyaslamaları oldukça yorucudur. Arama motoruna girilen anahtar kelimeler ile aranılan ürün ve hizmetlerin bulunduğu tüm E-Ticaret siteleri sıralanır. Bu sayede kriter karşılaştırmaları daha kolay yapılabilir ve bu durumu daha memnun bir alışveriş süreci takip eder. Aynı zamanda talep edilen ürün ve hizmetin farklı versiyonlarıyla da karşılaşma ihtimali yüksektir.

7/24 Alışveriş İmkanı: Yerel dükkanlar, mağazalar ve alışveriş merkezlerinin birçoğu belli saat aralıklarında hizmet vermektedir. Bunun yanı sıra E-Ticaret sitelerinde herhangi bir zaman sınırlaması bulunmaksızın istenilen her vakitte satın alma veya satış işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Tatil günleri, erken veya geç vakitlerde çevrimiçi sitelerden faydalanmak mümkündür.

Kişiselleştirilmiş Alışveriş Olanağı: Talep edilen ürün ve hizmet için ilgili mağazayı bulmak, alakalı reyon veya bölüme gitmek, bulunan ürün ve hizmet çeşitlerini incelemek gibi aşamalı olan bu süreç tek bir adımla kolaylaşabilir; ‘filtre’. E-Ticaret sitelerinde en çok kullanılan özelliklerden biri olan filtreleme renk, model, fiyat, marka ve daha birçok alt kategoriye ayrılarak kişiselleştirilmiş ürün veya hizmete çok daha hızlı bir şekilde ulaşmayı sağlar. Ayrıca kaydedilen filtreler ile alışveriş yapılan E-Ticaret sitesinin tekrar ziyaret edilmesi esnasında bir önceki kriterler geçerli olur ve işlem pratik hale gelir.

Kampanya ve İndirimlerden Haberdar Olma: E-Ticaret sitelerinde alışverişi tamamlamadan önce bir kayıt formu doldurulur. Bu kayıt formunda verilen iletişim adreslerine (mail, telefon numarası gibi) gönderilecek bilgilendirme mesajları sayesinde ilgili marka ve ürüne ait tüm kampanyalardan ve indirimlerden üstelik daha başlamadan önce haberdar olunabilir. Fakat durum fiziksel mağazalarda aynı şekilde değildir. Çoğu mağaza ve dükkanlarda yapılan alışverişler bir fiş ile tamamlanır. Bu sayede benzer iletişim kanalları ile kampanya ve indirimlerin müşteriye bilgilendirmesi olasılıksız hale gelir.

Global Bir Alışveriş Deneyimi: Dünya çapında bilinen ve ünlü markaların bulunan bölgedeki fiziksel mağazaları dışında bir E-Ticaret sitesine sahip değilse ulaşılabilirlikleri sınırlıdır. Öyle ki, bulunan bölgede olmamasına rağmen bir E-Ticaret sitesi bulunan hemen tüm markalara yurt dışı gönderim avantajı sayesinde ulaşmak kolaydır. Ayrıca fiziksel mağazalarda stoğu olmayan ürün ve hizmetler E-Ticaret sitelerinde bulunabilmektedir.

Ücretsiz Demo

E-ticaret Yönetim Panelimizi Ücretsiz İncelemek İçin Aşağıdaki Formu Lütfen Eksiksiz Doldurunuz.
    E-ticaretE-ihracatC2C Pazaryeri