Ücretsiz E-ticaret Dezavantajları

Günümüzde e-ticaret sitesine ilgi daha da artmaya devam etmektedir. Bir çok mağaza sahibi artık ürünlerini e-ticaret üzerinden satmak istiyor ve yeni girişimciler de aynı şekilde e-ticaret sitesi kurup ürün satmayı planlamaktadır. Bu ilgilinin artmasıyla beraber kullanıcılar ücretsiz e-ticaret yazılımlarını da inceliyor ve kendilerine uygun olacağını düşünüyor olabiliyor ama aslında ücretsiz e-ticaret yapmak mümkün değildir. temel yazılımı ücretsiz olarak kursanız dahi sunucu, ssl güvenlik yazılım geliştirme, tasarım gibi içerikler içine girdiğinde hazır e-ticaret paketlerinden daha çok maliyet ve emek gerekebiliyor bunun için aşağıda maddeler ile hazır e-ticaret sitelerin dezavantajları anlatılmıştır.

Sunucu Alt Yapısı Gerekiyor.

E-ticaret sitenizi kurabilmeniz için sunucu, ssl güvenlik sertifikası ve domain (Siteadi.com) ihtiyacınız olacaktır. bu hizmetleri satın almadan e-ticaret sitenizi yayına alamazsınız. Ayrıca en büyük sorun yazılımınız ile sunucunuz arasındaki optimizasyonu yapabilmeniz gerekir eğer yazılımcı değilseniz bu neredeyse imkansız bir durumdur bu optimizasyonu yapamadığınız zaman sitenizde hatalar, yavaşlıklar gözle görülebilir şekilde sürekli olarak artacaktır.

Güvenlik Sorunu

Sunucu ve yazılımın güvenliğini sizin yapmanız gerekir çünkü ücretsiz e-ticaret yazılımlarında bu güncellemeleri ve geliştirmeleri yapacak biri yoktur ve e-ticaret de en önemli konulardan biride tabi ki güvenliktir.

Tasarım Sorunları

E-ticaret sitenize ziyaret eden müşterilerinizin gözüne hitap edecek ilk kısım sitenizin genel tasarımıdır. Ücretsiz E-ticaret yazılımlarında ücretsiz tema seçenekleri olabiliyor ama bu temalar çok yetersiz ve eski görünümlerde olmaktadır ayrıca bu tasarımı gene sizin kurmanız gerekecektir. Profesyonel olarak ücretli temalar alabilir veya temalar yazdırabilirsiniz ama maliyetleri çok yüksek olabilir.

Yazılım Yetersizlikleri

En basit fonksiyonlar dahi ekstra olarak ücretli satılır çünkü bu ücretsiz dağıtılan yazılımların asıl amacı ekstra özelliklerin para karşılığında satarak işler. E-ticaret sitenizin kurulumu ücretsiz olsa dahi bu eklentiler dolar kuru üzerinden çok pahalı fiyatlara satılabilmektedir. En Basitinden E-ticaret sitenizde olmazsa olmaz olan seo yapısı için 100 ile 300 dolar üzerinde para harcamanız gerekebilir.

Entegrasyon Sorunları

Hiçbir ücretsiz yazılım türkiye nin sanal posları, türkiye nin pazaryerleri (n11,trendyol vb) ile entegreli olarak gelmemektedir bunun için bir yerli entegratör kullanmanız veya bir yazılımcı tutup yazılımınızı geliştirmeniz gerekmektedir.

Destek Sorunu

Ücretsiz E-ticaret hizmetlerinin en büyük sorunu destek dir. Ücretsiz olarak kurduğunuz için birebir yazılımı üreten kişiden destek alabileceğiniz hiç bir yöntem yoktur. Destek için internet den aynı sorunla karşılaşılan konuları bulmanız gerekir ve eğer daha önce sizin yaşadığınız sorun ile ilgili bir konu bulamaz iseniz yapacak hiç bir şeyiniz yok. bir yazılımcı tutup bu sorunları gidermesini isteyebilirsiniz ama bu zamanda sunucu bilgilerinizi vs hiç tanımadığınız kişilere vermeniz gerekir ve bu durumlar size çok daha büyük sorunlar açabilir.

Sonuç

Ücretsiz e-ticaret yazılımları aslında tam anlamıyla ücretsiz değildir sunucu, güvenlik, tasarım, e-ticaret yapılabilmesi için gerekli eklentiler almanız ve sürekli olarak bunları güncellemeniz gerekir. Eğer yapmak istediğiniz şey ürün satıp para kazanmak ise e-ticaret paketeleri sayfamıza bakabilirsiniz lakin amacınız hobi olarak site kurmak ve bunu geliştirmek, tüm zamanınızı e-ticaret sitenize ayırmak istiyorsanız ücretsiz e-ticaret yazılımlarını deneyebilirsiniz

Ücretsiz Demo

E-ticaret Yönetim Panelimizi Ücretsiz İncelemek İçin Aşağıdaki Formu Lütfen Eksiksiz Doldurunuz.
    E-ticaretE-ihracatC2C Pazaryeri