ChatGPT Entegrasyonu Nasıl Yapılır

ChatGPT Entegrasyonu

ChatGPT Nedir ?

ChatGPT, OpenAI tarafından geliştirilen ve diyalog konusunda uzmanlaşmış bir prototip yapay zekâ sohbet robotudur. Chatbot, hem denetimli hem de takviyeli öğrenme teknikleriyle ince ayar yapılmış büyük bir dil modelidir. İnce ayarı yapılan temel model, GPT-3’ün geliştirilmiş bir sürümü olan OpenAI’nin GPT-3.5 dil modeliydi.[1][2][3] ChatGPT, 30 Kasım 2022’de bir prototip olarak piyasaya sürüldü ve birçok bilgi alanında ayrıntılı ve anlaşılır yanıtlarıyla kısa sürede dikkatleri üzerine çekti. ChatGPT, yayınlandıktan sonra OpenAI’nin değerinin 29 milyar dolar olduğu bildirildi. ChatGPT ilk olarak Kasım 2022’de GPT-3 kullanılarak piyasaya sürüldü, ancak en yeni OpenAI modeli olan GPT-4 14 Mart 2023’te piyasaya sürüldü ve ChatGPT Plus kullanıcıları için kullanılabilir.

Hangi Amaçla Kullanılır

ChatGPT entegrasyonu yapılarak ürün açıklamalarını otomatik oluşturabilirsiniz sadece x ürünü için açıklama yazısı yaz komutunu vermeniz yeterli olacaktır. Ürün açıklaması oluşturmanın yanı sıra ürünleriniz ve diğer tüm işlemlerde yapay zeka ile seo açıklamaları, seo başlıkları ve anahtar kelimelerinizi’de otomatik oluşturabilecektir. Entegrasyon ile Sadece Ürün İçeriklerinizi Değil Bilgi sayfalarınızı (hakkımızda, gizlilik politikası) gibi sayfalarınıza ve kategorilere otomatik açıklama oluşturma amaçla kullana Bilirsiniz.

İçerik oluşturmanın yanı sıra e-ihracat paketlerimizde dil desteği bulunmaktadır ve bu dil çeviri işleminide yapay zeka ile başarılı bir şekilde yapabilmektedir Hem çoklu dilde içerik oluşturabilir hemde var olan türkçe içeriğinizi otomatik olarak diğer dillere çevirebilir.

ChatGPT Entegrasyon Nasıl Yapılır

Entegrasyonunu çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz entegrasyon yapmak için önce chatgpt.com üzerinden hesap açmanız gerekir hesabınızı açtık dan sonra aşağıdaki video eğitimi ile birebir yaparak kolayca entegrasyonu sağlayabilirsiniz.

Chatgpt Entegrasyonu Yazılı Anlatım

Adım 1 Kayıt

https://chat.openai.com/auth/login adresine giderek kayıt Olunuz. Kayıt olup mail adresinize gelen onay işlemini yapınız.

Adım 2 Api Key Oluşturma

https://platform.openai.com/api-keys sayfasına gidiniz. Create new secret key dümesine tıklayınız. Açılan Pencerede api için isim girmenizi isteyecektir her hangi bir ismi girip Create secret key düğmesine tıklayınız. Size sk-M41Jj03iVyIDrg5zPrXcT3BlbHeaBKiQ7GcEGd bu tarz api key kodunu vericektir bunu kopyalayınız.

Adım 3 E-ticaret Sitenize Bağnaltı Kurma

Daha sonrasında kobidirekt e-ticaret yönetim paneline giriş yapınız entegrasyon menüsünde KARGO, E-FATURA & DİĞER En altında Chatgpt Entegrasyonu bulunmaktadır ona tıklayınız. Modül durumu açık yapıp alt kısımda key bölümüne biraz önce kopyaladığınız api key kodunu yapıştır dedik den sonra üst sağ köşede bulunan kaydet düğmesine basınız. Entegrasyon işlemi bu kadardır. Kullanımını incelemek için video detaylı inceleyebilirsiniz.

Not: Chatgpt entegrasyonu plus e-ticaret paketleri hariç tüm e-ticaret paketlerimizde bulunmaktadır.

Ücretsiz Demo

E-ticaret Yönetim Panelimizi Ücretsiz İncelemek İçin Aşağıdaki Formu Lütfen Eksiksiz Doldurunuz.
    E-ticaretE-ihracatC2C Pazaryeri