Kupon Kodu Oluşturma

E-ticaret Sitenizde Kupon Kodu kullanarak Müşterilerinize Özel İndirimler yapmanızı sağlar. Kupon Kodlarının Kullanım amacı örnek olarak instagram takipçilerinize özel kod oluşturmanız ve bu kodu sepet veya ödeme sayfasına yazan müşterilerinize otomatik belirlediğiniz oranda indirim yapmanızı sağlayabilirsiniz. bunun için aşağıdaki adımları yapmanız gerekir.

Kupon Kodu Oluşturma Adımları

  1. Kobidirekt E-ticaret Yönetim Panelinizi Açınız. Sol menüde Pazarlama > Kuponlar bölümünü açın sağ üst köşede yeni ekle ibaresine tıklayınız.
  2. Form Alanlarını Doldurunuz ve Kaydet Düğmesine Basınız. Form Alanlarının Nasıl Doldurulacağını Aşağıda görebilirsiniz.

Form Alanlarını Doldurma

Kupon Adı: Kuponun Adını Yazıyoruz Örnek İnstagram özel
Kupon Kodu: Sepetde ve Kasada müşterinin Yazacağı Kodu Yazıyoruz Örnek İnstagram için yapıyoruz bu alana instagram yazabiliriz veya anneler gününe özel bir indirim oluşturuyoruz buraya anne yazabilirsiniz.
Türü: Bu Alana sabit fiyat indirimi veya yüzde oranında indirim yapacaksanız bunu seçiyoruz.
İndirim: Bu alanda indirim oranımızı giriyoruz.
Toplam Tutara Göre: Bu Alanda Örneğin Müşterinin Sepetinde 500TL olursa çalışsın kod diyebilirsiniz. Eğer bir sınırlamanız yok ise 1 yazabilirsiniz. bu durumda 1tl ve üzerinde çalışacaktır.
Müşteri Girişi: Bu Alana evet derseniz sadece kayıtlı müşteriler kupon kodundan yararlana bilir misafir alışverişlerinde kupon kodu çalışmaz eğer herkes yararlana bilecek ise hayır diyiniz.
Ücretsiz Kargo: Eğer aynı zaman da bu kodu yazanlara ücretsiz kargo olacak ise evet seçiniz.
Ürünler: Eğer kupon kodu sadece belirli sepet deki ürünlerde çalışacaksa ürün adlarını buradan ekleyiniz. Eğer sitede tüm ürünler için geçerli ise bu alanı boş bırakınız.
Kategori: Eğer kupon kodu sadece belirli sepet deki kategorilerde çalışacaksa kategori adlarını buradan ekleyiniz. Eğer sitede tüm ürünler için geçerli ise bu alanı boş bırakınız.
Başlangıç ve Bitiş Tarihi: bu alanlarda kupon kodu için tarih aralığı verebilirsiniz.
Kupon Başına Kullanım: Tüm Müşterilerin bu kuponu kaç kere kullanabileceğini belirtirsiniz.
Müşteri Başına Kullanım: 1 Müşterinin Kaç Kere Kupon Kullanabileceğini belirleyebilirsiniz.
Durum: Kupon Kodunun Çalışabilmesi için durumu açık yapmanız gerekir eğer kapalı olursa kupon kodu sepetde çalışmayacaktır.

Ücretsiz Demo

E-ticaret Yönetim Panelimizi Ücretsiz İncelemek İçin Aşağıdaki Formu Lütfen Eksiksiz Doldurunuz.
    E-ticaretE-ihracatC2C Pazaryeri