Müşteri Yönetimi

E-ticaret Siteniz’de müşterilerinizi Yönetebilir veya Yeni Müşteri Grupları oluşturabilir ve o gruplara özel indirimler tanımlayabilirsiniz. Müşteri Kontrolü İçin Aşağıdaki Adımları İnceleyebilirsiniz.

Yeni Müşteri Grubu Ekleme

Yen Müşteriri grupları Eklemek Kobidirekt E-ticaret Yönetim Paneeelinize Açın Sol Müden Müşteriler > Müşteri Grupları Kısmını Açınız açılan sayfada var olan müşteri gruplarını görüceksinizdir. Yeni Grup Eklemek İçin Üst Kısımda Sağ Bölümde ekle düğmesine basınız.

Açılan sayfada Müşteri grup adını yazın açıklama kısmını doldurmak zorunda değilsiniz. Yeni Müşterileri Onayla Kısmına eğer evet derseniz. Bu Grupa Kayıt Olan Kullanıcıları onaylamayı Sizın yapmanız gerekir kayıt onaylamak için Müşteriler > Müşteri Onayları Bölümünden Yapabilirsiniz.

Müşteri Listesi

Kayıtlı Olan Müşterilerinizi Görmek İçin Sol Müden Müşteriler > Müşteri Listesi bölümünü Açınız. Burada Müşterilerinizi inceleyebilir ve tüm bilgilerine adres, tc kimlik vb tüm bilgilere erişebilirsiniz.

Müşteri Listesini Excel İle Dışarı Aktarma

Sitenize Kayıtlı Olan Müşterileri Dışarı Aktarabilirsiniz bu işlem için Kobidirekt yönetim Panelinde Xml ve Excel İşlemleri > Tedarikçi Yükle Bölümünü Açınız. Açılan Sayfada Üst Kısımda Dışarı Aktar Seçeneğini Seçin.
Dışa aktarma türü: Müşteri
Dosya Formatı: XLS veya XLSX Seçin
Daha Sonra Dışarı Aktarma Dosyası Oluştur Düğmesine basınız. Dosya Otomatik Cihazınıza İndirilmeye Başlayacaktır.

Müşterilere Kredi Tanımlama

Müşterilerin Hesabına Kredi Tanımlayabilirsiniz Bu Çok Fazla Amaç İçin Kullanılabilir Bayilere Bakiye Tanımlamak için veya ürün iadesi olacak müşteriye nakit iade etmek yerine hesabına kredi yükleyerek tekrar alışveriş yapmasını sağlayabilirsiniz. Bakiye Eklenen Müşteri Ödeme sayfasında Kredi İle Öde Seçeneği ile yapar ve ücret ödemez. Kredi Eklemek için Aşağıdaki Adımları Uygulayabilirsiniz.

Müşteriler > Müşteri Listesi > Açılan sayfada kredi eklenecek Müşteriyi bulun ve en sağ kısımda bulunan düzenle düğmesine basınız. üst kısımda İşlemler bölümüne tıklayın ve İşlem Ekle Kısmında Açıklama ve Kredi Tutarını Yazıp İşlem/Kredi Ekle Düğmesine Basın.

Müşteri Hesabıyla Giriş Yap

Müşteri Hesabıyla Siteye Giriş Yapabilirsiniz. Bu işlem İle Müşterinin gözüyle siteyi göreceksinizdir ve alışveriş listesini sepetini görebilir veya sepetine ürün ekleyebilirsiniz. Bu İşlem için Aşağıdaki Adımları Yapınız.

Müşteriler > Müşteri Listesine Girin Hesabına Giriş Yapacağınız Müşteriyi bulun ve en sağ kısmında bulunan ok işaretine tıklayın açılan kısımdan mağaza giriş yap kısmından sitenizi seçin ve yeni sayfada web siteniz müşterinin hesabım sayfası açılacaktır.

Ücretsiz Demo

E-ticaret Yönetim Panelimizi Ücretsiz İncelemek İçin Aşağıdaki Formu Lütfen Eksiksiz Doldurunuz.
    E-ticaretE-ihracatC2C Pazaryeri