XML İle Ürünleri Dışarı Aktarma İşlemi

E-ticaret Sitenizde Bulunan ürünlerinizi xml ile dışarı aktarabilirsiniz bu sayede bayilerinize veya google merchant vb servislere ürün aktarmanız gerekebilir bu durumlarda xml dışarı aktarma özelliğini kullanabilirsiniz. xml dışarı aktarma işlemi için aşağıdaki adımları inceleyebilirsiniz.

ADIM 1

Kobidirekt Yönetim Panelinizde Xml ve Excel İşlemleri > Dışarı aktarma bölümünü açınız.

ADIM 2

Resimde Görüldüğü Alandan Feed Oluştur Sekmesine tıklayınız.

ADIM 3

Sol Kutu alanından + Düğmesine basınız.

ADIM 4

Bu Açılan Sayfada Aktarma türü yazan kısımdan hazır xml yapılarından birini seçebilir veya özel xml aktart kısmını seçebilirsiniz. Eğer özel xml seçerseniz filtre kısmında aktarılacak ürün türlerini seçebilirsiniz burada kategori bazlı marka bazlı vb yapılandırmalar yapabilirsiniz eğer tüm ürünleri aktaracaksanız bu alanda hiç bir değişiklik yapmanıza gerek yoktur.

ADIM 5

Seçenek Sekmesine Tıkladığımızda ise Hangi Dil, para birimi, vergiler, stok durumu gibi ayarlamalarınızı yapabilirsiniz.

ADIM 6

Özel Feed Ayarları bölümünde hangi verileri aktaracağınızı seçebilirsiniz. Kullanılabilir değer etiketleri: bölümünde yazan verileri Öğe değerleri bölümüne ekleyin örnek olarak ürün resimlerini aktarmayacaksanız bu değeri bu kısma eklemeyiniz.

ADIM 7

Gelişmiş Ayarlar Bölümünde eğer karşı taraf için bir ip sınırı vericekseniz bu alana yazabilirsiniz bu durumda ip erişimi olmayan kişiler xml dosyanızı açamayacaktırlar. bu son işlemir yapılandırmanız bittiyse eğer yukarıda sağ üst köşeden kaydet düğmesine basınız.

ADIM 8

Oluşturduğunuz xml linklerini feed önizleme kısmından görebilirsiniz.

Ücretsiz Demo

E-ticaret Yönetim Panelimizi Ücretsiz İncelemek İçin Aşağıdaki Formu Lütfen Eksiksiz Doldurunuz.
    E-ticaretE-ihracatC2C Pazaryeri